Transfer la scoala din strainatate

11 июня 2019 33

Copilul invata in strainatate. Cum se realizeaza procedura de transfer la scoala in Moldova in clasa a 3-a? Ce documente sunt necesare, este nevoie de legalizarea lor? Cum copilul studiaza pana invata limba de predare? Multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează ca să coordonați cu instituția în care doriți să studieze copilul dvs pentru a vedea perioada posibilă de transfer și depunere a actelor, actele de la școala din străinătate care le prezentați urmează a fi legalizate .

Problemă studierii copilului până învață limba de predare nu se pune pe... mai detaliat seama instituției, urmează dvs să decideți și să analizați acest moment cum ar fi mai oportun.

11 июня 2019