Trebuie mama sa plateasca pentru lucrarile de reparatie?

3 августа 2021 8

Buna ziua. In sat nu era apeduct si o persoana a decis sa traga apa cu ajutorul si banii oamenilor din sat. Mama mea s-a conectat la fel la reteaua mentionata. Ea a fost plecata din sat o perioada si nu a folosit apa. Intre timp, au fost efectuate lucrari de reparatie. Cand a revenit, a achitat apa consumata, dar totusi a fost deconectata de la apeduct. I se cere sa contribuie financiar la lucrarile de reparatie mentionate, care au fost facute in perioada cand ea a lipsit din sat. Spuneti-mi, va rog, e corect asa?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Elena, e corect, dacă în contractul încheiat între mama DVS și primărie e prevăzut contribuția cleenților, dacă se petrec lucrări la apeduct. Nu se ia în considerație, a fost cleenta în sat, sau făcut lucrările, deja primăria sau firma care s-a ocupat cu acest lucru trebue să... mai detaliat prezinte documente de confirmare ce lucrări sau petrecut în ce sumă și cît le-a revenit la fiecare cleent ( suma ).

4 августа 2021