Trei coproprietari ai unui apartament

3 октября 2019 69

Suntem 3 coproprietari, din care unul a achitat, a facut reparatie in apartament. Altul din acesti stapani nu a contribuit cu nimic, dar pe baza ca are cota parte, a luat credite pe care nu le-a intors si partea lui va fi vanduta, chiar daca eu ii achit creditul. Cum mai tarziu sa-l scot din apartament ca sa nu mai figureze aici?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

În cazul în care această persoană pe viitor în pierde calitatea de proprietar în virtutea anumitor motive obiective, unul din ceilalți doi coproprietari care rămân se poate adresa la Agenția Servicii Publice cu o cerere privind radierea domiciliului persoanei de la adresa respectivă. Pentru aceasta este necesar să aveți la... mai detaliat dvs la acel moment extrasul din registrul bunurilor imobile și contractul în temeiul căruia ați dobândit dreptul de proprietate și sigur buletinul de identitate al Dvs.

4 октября 2019