Tutelã copii

26 января 2022 16

Bunã! Am doi copii, nu mai trăim împreună cu soțul, dar nici nu suntem divorţaţi. De când suntem separați, sotul nu ajuta financiar si nici nu menține legatura cu copiii. Pot face tutela pe bunica, deoarece vreau sa plec la munca peste hotare?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Diana,eu vă propun să-l dați în judecată pentru a incasa pensia alimentară, mai apoi să decideți cu tutela pentru aceasta vă adresați la organul de tutelă din raza de domiciliu.

28 января 2022