Un frate din 6 nu este de acord cu hotarirea parintilor in privinta mostenirii

16 января 2022 127

Buna ziua. Dupa moartea tatalui, mama vrea sa treaca averea pe numele sau. Pentru asta are nevoie ca fiecare din copii sa renunte la partea lui de mostenire. Un fiu, insa, nu este de acord si, prin urmare, mama nu poate trece toata averea pe numele ei, pentru a-l face mostenitor pe un alt fiu. Cum putem rezolva aceasta problema?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Există testament de la tata?
Cind anume a decedat acesta?

17 января 2022