Un minor cu dubla cetatenie (britanica si romana) poate calatori din Marea Britanie in Romania doar cu un parinte? Si mai trebuie procura?

17 июня 2018 122

Un minor cu dubla cetatenie (britanica si romana) poate calatori din Marea Britanie in Romania doar cu un parinte? Si mai trebuie procura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bună ziua,
În cazul d-stră, dacă părintele cu care se călătorește deasemenea are cetățenia unei din țările menționate, atunci nu trebuie să apară nici o problemă. Pentru asemenea cazuri nu este necesară declarația celui de a 2 părinte.

23 июня 2018