Unde pot depune plangere mai departe daca nu mi se face dreptate?

26 августа 2021 89

Buna ziua. Am depus o plangere la procuratura, sunt deja 5 luni. Saptamana trecuta sun la procuratura si intreb la ce stadiu se afla examinarea plangerii si mi se raspunde ca domnul la care se refera plangerea inca nu a fost audiat pentru ca ar fi plecat peste hotare. Eu, insa, l-am vazut zilele astea si oricum nu a fost chemat la audieri. Spuneti-mi, va rog, unde pot sa ma adresez mai departe, pentru ca aici ma vor minti si vor gasi permanent pretexte pentru a nu face nimic.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Veronica, DVS trebue să faceți rost de un răspuns oarecare, de la procuratură pentru apela la procurorul superior cu o altă plîngere, V-a fi o,kei dacă DVS o să intrați la procurorul superior și să vă plîngeți pe procurorul inferior, ultimul e obraznic.

28 августа 2021