Unde pot gasi informatii si sa vad preturile?

3 марта 2019 69

Tata a decedat si trebuie de trecut toate documentele de pe numele lui pe numele fiicei sau sotiei. Unde pot gasi informatii si daca sunt ele, sa vad preturile? Este asa site unde pot gasi preturile?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,

Prețurile pentru serviciile notariale și taxa de stat vi le comunică notarul la care o să vă adresați în vederea acceptării succesiunii.

Atât mama-soția, cât și fiica îl moștenesc pe defunct și ambele urmează să se prezinte la notar.

4 марта 2019
Diana  Moraru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Preturile pentru serviciile notariale sunt stabilite de catre notar in functie de valoarea bunurilor imobile/mobile ramase dupa defunct, precum si complexitatea dosarului.

4 марта 2019