Unde pot să depun cerere de renunțare la drepturile părintești?

13 ноября 2022 147

Bună ziua. Vreau să mă dezic de drepturile părintești în privința a doi copii. Cum o pot face

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Puteți fi decazut din drepturile părintești, nu există o procedura de renunțare la acest drept.

14 ноября 2022
Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Bună ziua, dacă Dvs. doriți să fiți decăzuți din drepturile părintești, asta oricum nu vă scutește de la plata pensiei alimentare pentru întreținerea copiilori minori. PS: în caz că dvs anume pentru asta doriți decaderea din drepturi.

15 ноября 2022