Unde sa ma adresez ca sa schimb pasaportul roman?

12 февраля 2019 271

In pasaportul roman care a expirat, resedinta este indicata Moldova, a fost valabil 5 ani. Eu trebuie sa ma adresez undeva in Romania sau sa ma apropii la ambasada in Moldova?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua! Accesați Ghișeul Consular Online la https://www.econsulat.ro, la secțiunea Servicii Consulare, Documente de Călătorie, Pașaport simplu electronic pentru cetățeni români majori cu domiciliul în străinătate. Veți găsi toată informația privind procedura de eliberare a pașaportului, documentele necesare și modul de programare la Consulatul României în Chișinău.

12 февраля 2019