Unde si cum scriu o plingere politistilor?

27 ноября 2019 60

Cui ma adresez, carui sector (daca se merita) sa scriu o plangere pe concubinul colegei de apartament care m-a agresat verbal si fizic, plus ca ma ameninta ca imi va cauza prejudiciu "bataie" in spatiile publice? Totul s-a intampat ieri seara, a aruncat cu apa in mine. Colega de apartament era de fata. Este aceasta o dovada? Plus ca eu am sunat imediat proprietara si ea la fel e martora!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Mergeti la sectorul de Politie de la domiciliul Dvs.
In astfel de cazuri, ati fi putut sa solicitati politia la 901 la momentul cind s-a intimplat fapta.

28 ноября 2019