Unde si cum se da in cautare un om disparut de 3 ani?

16 февраля 2021 33

Salut! Unde si cum se da in cautare un om disparut de 3 ani? Cine din rude poate sa faca lucrul acesta? E nevoie de documentele persoanei disparute?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Lidia, cu așa întrebare DVS vă adresați la Inspectoratul de poliție din localitate.Cu așa întrebare e îndrep să se adreseze : soția, rudele apropiate, cum sunt părinții, sora,fratele. La cererea înaintată de dorit să fie următoarele documente : în copii buletinul persoanei dispărute, o fotografie și alte... mai detaliat documente. Poliția e datoare să facă investigații operative, ei sînt oblagați să vă comunice despre toate măsurile de investigații, e tot.

16 февраля 2021