Unde trebuie sa apelez si de ce acte am nevoie pentru a divorta?

30 июня 2020 169

Buna! Doresc sa divortez, avem un copil de 5 ani. Unde trebuie sa apelez si de ce acte am nevoie? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca sunteti ambii deacord, va adresati la organul de stare civila sau la botar ambii soti, cu beletine, certificat de casatorie si nastere minor.
Daca nu e posibil solutionarea amiabilă, deja va adresați in instanța de judecată cam cu acelasi cumul de acte.
Model de cerere puteti vedea pe platformă in rubrica... mai detaliat modele, urmind sa ajustati sau angajati un avocat pentru reprezentare.

30 июня 2020