Vă rog, ajutați-mă să scap de teroare

7 января 2021 39

Bună ziua! Vă rog sa-mi dați un sfat unde ma pot adresa pentru a scăpa de teroare din partea unui cetățean român. A venit la mine in Moldova cu scopul sa intemeem o familie, insă n-a trecut mult timp și a început să se poarte urât cu mine și cu fiul meu minor, făcând scandaluri aproape in fiecare zi. Într-un final l-am alungat, insă am rămas insărcinată de la el. La moment se află in Romania și vrea să ma intorc la el cu forța, ma amenință. Postează diferite prostii și poze cu mine pe rețelele de socializare, mi-a furat și un telefon mobil in care sunt contactele rudelor și ale colegilor de la serviciu. Eu activez in calitate de profesoară, el imi strică imaginea în fața colegilor și a elevilor. Vă rog foarte mult să ma ajutați. Unde mă pot adresa și ce se poate de făcut in așa caz? El mă amenință, mă suna in fiecare zi de multe ori, chiar dacă l-am blocat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Cristina. el este cu traiul în Romănia lui, aveți adresa lui posibel. Întocmiți o petiție în adresa Comisariatului de poliție, unde el locuete, indicați circumstnașele, care au loc și solicitați să ee măsurile cuvinete cu acest cetățan. Eu vă asigur, că o să fie o reacție de la... mai detaliat organele de poliție din țara lui.

8 января 2021