Vagoane de metal instalate in ograda unui bloc locativ

1 августа 2019 24

In curtea unui bloc din or. Falesti locatarii aduc vagoane din metal pentru a fi folosite ca depozit. Acest lucru aduce o imagine proasta blocului locativ. Ce se poate de intreprins legal in cazul dat?

Jurist comments 1

Mihai Guțu
  • Адвокат-стажер

In cazul in care spatiul este unul public, urmeaza sa depuneti plingere la politie si la autoritatile publice locale, ori aceste persoane nu au dreptul fara permisiunea autoritatilor sa instaleze careva constructii, inclusiv mobile.

20 августа 2019