Valabilitatea Extrasului din Registrul de Stat al persoanelor juridice?

15 декабря 2022 111

Buna ziua. In ce lege pot gasi informatia cu privire la termenul de valbilitate a Extrasului din Registrul de Stat al persoanelor juridice? Am citit legea 220 si nu am gasit informatie relevanta.

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu o sa gasiți, extrasul nu are termen

15 декабря 2022
  • Адвокат

după logică, el atestă situația doar de la momentul eliberării, nu poate avea un anumit termen..............a 2 zi deja pot fi schimbări care pot fi constatate printr-un alt extras

15 декабря 2022
  • Юрисконсульт

Pentru mine a fost straniu sa aud ca exista termen de valabilitate. Dar ieri o colega mi-a spus ca e valabil 3 luni.
Remarc ca dind documentele in judecata cu extras mai vechi de 3 luni nu mi sa cerut niciodata altul nou.
Va multumesc de raspunsuri!

16 декабря 2022