Sechestru pus pe contul pe care primesc indemnizatia copilului

2 июня 2021 22

Buna ziua. A fost pus sechestru pe contul pe care primesc indemnizatia copilului. Creditorul imi cere o confirmare de la CNAS precum ca primesc lunar suma respectiva, insa cei de la CNAS nu vor sa-mi elibereze.asa ceva. Ce trebuie sa fac in asa caz?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua Dmn. Ion,
Puteți să vă adresați la bancă pentru a vă prezenta un extras pe perioada existenței cardului. În acest extras vor fi indicate toate plațile efectuate care vor demonstra ca lunar pe acest card parvine o sumă fixă, la fel va fi indicat ca este un card pentru... mai detaliat indemnizatii.
Rugați acest extras să fie ștampilat de către bancă. Apoi prezenta-țil Executorului Judecatoresc.
Mult succes.

3 июня 2021