Vânzare apartament

8 февраля 2020 86

Buna ziua. Eu vreau sa vând un apartament. Persoana care vrea sa îl cumpere îmi cere în original și copii buletinul meu și certificatul de căsătorie, motivând că este nevoie să le prezinte notarului, care va perfecta contractul, iar eu mă voi prezenta doar la semnarea contractului. Ce riscuri sunt in așa caz? Risc sa rămân fără bani și fără apartament? Persoana în cauză nu îmi este cunoscută, prima dată am văzut-o când a venit să vadă apartamentul.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Nu vă recomand să transmiteți actele dvs. unor persoane necunoscute.

Mergeți împreună la notar, prezentați actele și notarul va pregăti un proiect de contract pe care îl veți semna mai târziu.

9 февраля 2020