Vanzare-cumparare teren cu statut pomicol

11 апреля 2019 59

Buna! Vreau sa intreb cum e posibila vanzarea unui teren a persoanei cu titlu catre 2 persoane care ulterior sa poata face constructie (duplex) pe acest teren. Mersi.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Andrian

Pentru încheierea unui contract de vânzare-cumpărare urmează sa va adresați la notar care, vă va spune lista tuturor actelor necesare pentru încheierea contractului precum și taxa percepută pentru autentificarea acestui contract.

Doar după ce cumpărătorii încheie contractul de vânzare cumpărare și îl înregistrează la Agenția Servicii Publice, devenind astfel proprietari,... mai detaliat solicitați de la Autoritatea Publică Locală eliberarea certificatului de urbanism și a autorizației de construcție pentru a putea purcede la executarea lucrărilor de construcție.

Succes.

11 апреля 2019