Vânzare imobil

30 ноября 2021 266

Buna ziua. Pot să vând imobilul cumpărat în timpul căsătoriei, fără acordul soției, dacă apartamentul este înscris doar pe mine iar dreptul ei asupra proprietății în devălmășie nu este înregistrat la cadastru?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Dacă bunul a fost obținut în timpul căsătoriei, nu aveți nici o șansa sa vindeți, nu are importanță faptul că în acte figurați doar dumneavoastră, e prorpietate comună, informația o să se verifice.

1 декабря 2021