Vanzare terenuri agricole

27 января 2019 46

Buna ziua. Am vrut să vă întreb: noi vrem să vindem cotele, dar o cotă a fost scrisa după tata. Acum am înregistrat-o la cadastru după mama. Cei de la cadastru au zis să luăm documentele și sa mergem la notar. Am vrut să vă întreb: cand putem să primim bani? In ziua aceea cand mergem la notar, atunci ne achita cumpărătorul pretul terenurilor?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Dna Aliona,
Prețul îl primiți după cum va înțelegeți cu Cumpărătorul.
Mai mult decât atât părțile singure convin prin contract care este momentul achitării prețului și cum (în numerar sau prin transfer).

28 января 2019