Vânzarea apartamentului

7 апреля 2020 176

Bună ziua. Doresc să vând un apartament, în acte figurăm coproprietari eu și soțul, care se află la Moscova. Ce document trebuie să-mi trimită soțul ca să pot vinde apartamentul?

Jurist comments 3

  • Юрисконсульт

Bună ziua Oxana,

Este nevoie de acordul (autentificat notarial) al soțului la vânzarea apartamentului.

7 апреля 2020
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Oxana!

Aveți necesitate de o procură prin care soțul vă împuternicește să acționați din numele acestuia!
Adresați-vă la un avocat sau notar care vă poate consulta și oferitextul necesar pentru o procură.

9 апреля 2020
Valentin Ciuric
  • Адвокат

Bună ziua!
Găsiți informația completă și desfășurată în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/lista-actelor-necesare-vanzarii-unui-bun-imobil/

17 июля 2020