Vanzari online

24 февраля 2020 59

Bună ziua. Din câte am mai citit pe aici, am inteles că pentru a vinde online este nevoie de careva acte, mai exact SRL sau ÎI. Întrebarea mea este următoarea: dacă persoana are deja deschisa SRL, dar are un magazin alimentar, poate cu aceeași SRL sa efectueze vanzari pe internet, de mărfuri pentru copiii de exemplu, sau este nevoie de altceva? Multumesc mult.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Sigur ca este posibil. Nu aveți necesitate de a înființa o altă societate comercială.

24 февраля 2020
Andriana Brasoveanu
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Salut,
este posibil, doar cu conditia ca in Statutul SRL-ului existent sa fie inclus si genul de activitate comert cu marfuri pentru copii, sau magazin online. La fel, pentru acest gen de activitate este nevoie de a obtine Notificare privind initierea activitatii de comert.

25 февраля 2020