Vecini care nu vor sa se conformeze legii

9 августа 2022 60

Buna ziua! Cum sa procedez in cazul in care vecinii (care stau in chirie) dupa nenumarate amenzi contraventionale primite pentru nerespectarea linistii publice, nu se linistesc? Proprietarul apartamentului nu este in tara si nu poate desface contractul de locatiune. Ce masuri legale pot sa mai intreprind pentru a putea sta in liniste in propria-mi locuinta? Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cu ajutorul organelor de drept alte măsuri suplimentare din păcate nu există, sancțiunile aplicate nu sunt în stare să curme comiterea contravenției respective în continuare.

Singura soluție este să identificați stăpânul și să coordonanți cu acesta să desfacă contractul de chiri cu găzdașii neadecvați.

10 августа 2022