Vecinii au depus o plangere

28 октября 2018 45

Buna ziua. Vecinii au depus o plangere precum ca am ascultat muzica tare pe timp de noapte si sunt chemata la inspectoratul de polities. Insa noi am asciltat muzica pana la ora 22.00 si la un nivel mult mai redus decat spun dansii. Eu nu vreau sa semnez pe nimic. Ce as putea face din punct de vedere juridic?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Puteti merge la inspectorat, solicitati sa luati cunostinta cu toate materialele cauzei (daca exista ceva), in cazul in care nu exista nimic nici o proba care atesta vinovatia dvs., stati linistita nu o sa fiti sanctionati.

28 октября 2018