Vecinii au facit schimbari la podea

13 октября 2018 134

Vecinii au scos (eliminat) stratul de izolare a podelei, in timpul reparatiei. Acum se aude fiecare pas si fiecare obiect care cade pe podea. Exista vreo modalitate de a-i obliga sa restabileasca izolarea?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Începeți cu o plîngere la Agenția pentru supraveghere tehnica, sunt cei ce pot verifica corespunderea si corectitudi ea edificării de construcții
http://isc.gov.md,
Sigur că reprezentanții pot să nu fie admiși în interiorul apartament, totuși vedeți ce vă spun aceștia, poate vă dau alte idei.

13 октября 2018