Vecinii planteaza arbori sub ferestrele mele

20 сентября 2021 78

Salut. Stau la sol si sunt invecinat cu terenul de joaca al blocului alaturat. Linia de hotar se afla pe peretele casei mele. Vecinii au plantat copaci sub ferestre, iar in urmatorul an voi avea putina lumina in camere. In plus, vecinii uda intens sub peretele casei mele. Unde ma pot adresa? Ce drepturi am?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Andrei, încercați să apelați la rpimăria localității, unde o să aduceți la cunoștință fărdelegile întreprinse de vecini.

22 сентября 2021