Vecinul isi construieste garaj chiar pe hotarul dintre terenuri

9 сентября 2021 69

Buna ziua. Vecinul isi construeste garaj si gard exact pe hotarul dintre terenurile noastre, chiar linga casa mea care este contruita la un metru de la hotar. Casa este construita cu vreo 30 ani in urma si am o fereastra in peretele care da spre terenul vecinului. Vecinul contruieste gardul dintr-un material care imi blochaeaza lumina naturala. Sunt legale actiunile vecinului? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Ana, nu sunt legale acțiunele vecinului, el ttrebue să primească acordul DVS la construcție, trebue să dispună documentele pe garaj. De o dată încercați să aduceți la cunoștință primăria și după aceasta adresațivă în judecată.

13 сентября 2021