Vinovatul de producerea accidentului nu doreste sa achite reparatia

23 января 2020 219

Salut! Am avun un accident rutier in care eu sunt parte vatamata. Dar soferul vinovat nu are permis de conducere, automobilul nu este al sau si nu este scris in politade asigurare. Nu doreste sa-mi repare automobilul, spune ca nu are bani. Spuneti-mi, va rog, ce pot sa fac in cazul dat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează să indicați dacă există un proces verbal de constatare a accidentului și a persoanei cărei se face vinovat de accident astfel în acest caz se adresează cu o cerere către Biroul Național al Asigurătorilor de Autovehicule care va evaluat prejudiciul cauzat față de dvs și vă vor achita... mai detaliat despăgubiri, chiar dacă persoana nu avea permis și asigurare.

24 января 2020