Vînzarea unui produs de brand

22 апреля 2019 32

Bună ziua. Am cumpărat o bicicletă din România, aici în Moldova n-am folosit-o, este încă nouă. Acum vreau să o vând, plasând-o pe anunțuri de mică publicitate. Am dreptul să vând bicicleta, dacă importatorul oficial în Moldova al acestui brand (care este și bicicleta mea) depune o plângere la poliție că numai el are dreptul de a vinde in Moldova aceste produse?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Vadim,
Daca este o vinzare unica a unui obiect la mina a doua, importatorul nu are treaba cu actiunile dvs. Aveti dr sa o vindeti.

22 апреля 2019