Viza de reședință.

17 сентября 2019 112

Bună ziua. Soțul si fratii sai au viza de reședință la un domiciliu al părinților care a fost vândut cu multi ani în urma. La moment, mama refuza sa le facă soțului si fratilor sai viza de reședință la domiciliul în care locuiește acum. Precizez ca niciunul din frati nu are casa lor. Cum sa procedam?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nimeni nu e obligat sa primească pe cineva la viză de reședință. Totodată, legea prevede posibilitatea de a nu avea viza de reședință oficial înregistrată.

2 ноября 2019
Valentin Ciuric
  • Адвокат

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 июля 2020