Viza de resedinta

21 февраля 2019 74

Buna ziua. Am viza de resedinta la bunica, iar pe parcurs doresc sa imi procur apartament. Dupa procurare, viza de resedinta se schimba automat la locuinta noua, sau pot pastra viza de resedinta din prezent, care este la bunica???

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Viza de reședință se modifică la dorința dumneavoastră, sau în cazul în care prorprietarul imobilului unde la moment aveți viza de reședință, solicită radierea acesteia.
Astfel, vă puteți păstra viza de reședință existentă chiar și în caz de procurare a unui apartament.

21 февраля 2019
Valentin Ciuric
  • Адвокат

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 июля 2020