Vizita la inchisoare cu copii minori

21 марта 2018 37

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog: am trait in concubinaj, am ramas cu 2 fete mici de 3 si 4 ani. Copiii sunt in familiia mea. Fosta concubina e la inchisoare. Ea doreste sa plec eu cu copiii la ea in vizita. Asa intrebare: eu sunt obligat sa ma duc cu copiii la inchisoare sau nu? Va multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua D-le Igor,
De fapt nu sunteți obligat sa mergeți cu copii la fosta concubina la închisoare.
Este la discreția dvs., mai ales având în vedere vârstă fragedă a copiilor trebuie să vă gândiți să nu-i traumați psihologic sau să îi pregătiți foarte bine pentru o asemenea vizită.

24 марта 2018