Voi avea pe viitor cazierul curat?

19 февраля 2021 51

In 2014 a fost pornit un proces penal impotriva mea in temeiul art. 186 alin. 2 CP "Furtul". Pe 31.07.2014 cauza penală a fost încetată în baza articolului 109 CP "Împăcarea". Alte antecedente penale nu am avut nici inainte, nici după. Voi avea pe viitor cazierul curat?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Alexandru, eu îți propun să faci rost de ordonanța procurorului de încetarea cauzei penale, unde să fie cu ștampuila umedă, cu acest document de duci la Biroul de informație, unde se eliberează cazierul juridic, să o prezentați pentr a vă esclude, ca mai apoi să știi cu certitudine,... mai detaliat că nu ai anticidente penale, după asta poți să faci rost de un certificat ,a un preț de 30 lei pentru DVS.

19 февраля 2021