Voi avea probleme la frontiera daca plec cu copiii la odihna?

18 декабря 2018 156

Buna. Eu am doi copii minori și sunt divortata. In cazul in care ma recăsătoresc și-mi schimb numele, voi avea probleme la frontiera daca plec cu copiii la odihna?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
In cazul plecarii pe perioada scurtă cum ar fi la odihnă, chiar si in cazul schimbului de nu e, nu veți avea careva probleme.
Pentru siguranță, urmeaza sa aveți cu d-stră certificatul de naștere a copiilor ca sa puteți proba faptul ca sunteți parinte a acestuia.

18 декабря 2018