Voi avea vreun drept asupra casei obtinute prin donatie?

18 января 2022 26

Buna ziua. Eu cu sotia locuim intr-o casa care ne-a fost promisă cu titlu de donatie la nunta noastra de parinti sotiei, acum 16 ani. Abia acum am inceput sa perfectam actele. Daca facem contract de donatie, eu personal o sa am vreun drept asupra casei mentionate, daca m-am ocupat de constructia si reparatia acesteia?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Igor, am o întrebare, casa a fost donată la ambii soți la nuntă, sau nu mai soției ? Ai în vedere acest lucru, ca nu mai pe urmă să ramai cu nimica, bine.

19 января 2022