Voi putea pleca din tara cu avionul, daca am credite nerambursate?

29 ноября 2022 359

Buna ziua. Am luate mai multe credite (in jur de 20.000 lei) pe care nu le-am achitat de un an. Acum vreau sa plec peste hotare pentru a castiga ca sa pot rambursa datoriile. Voi putea pleca din tara cu avionul?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună Doina, evident că da, interdicţia de a părăsi ţara se aplică de instanţa de judecată la solicitarea executorului judecătoresc, caz în care nu a fost emisă o hotărâre judecătorească cu asemenea restricţii, nu aveţi niciun impediment de a ieşi din ţară.

Succes!

29 ноября 2022