Vreau să aduc o mașină din Elveția în Transnistria

6 мая 2019 605

Ce trebuie să știu dacă vreau să devamez, înregistrez, înmatriculez o mașină din Elveția în Transnistria? Pot să fac asta cu o mașină din 2004?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cel mai bine va adresați la administrația din Stînga Nistrului, condițiile de devamare diferă de cele MD, Din cite știu nu e limitat.
taxele vedeți aici https://avtoternovka.com/material/avtomobilistam/item/474-rastamozhka-avto
sigur că urmează sa aveți viza de reședință și permis Trasnistrean pentru a putea circula cu auto pe teritoriu RM

6 мая 2019