Vreau sa aflu informatii despre o persoana

21 декабря 2020 70

Buna ziua. Vreau sa aflu informatii despre o persoana, Il cunosc, dar uneori imi pare foarte ciudat. Vreau sa stiu daca nu are probleme de sanatate, si anume psihice, daca nu sta la evidenta cu asa problema. Multumesc anticipat!

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
oficial, nu este posibil de interpelat asemenea informații fără acordul persoanei, or aceste informații fac parte din date cu caracter personal, fiind posibil de a face cunoștință doar în cazuri limitate, expres identificate de lege.

22 декабря 2020
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
oficial, nu este posibil de interpelat asemenea informații fără acordul persoanei, or aceste informații fac parte din date cu caracter personal, fiind posibil de a face cunoștință doar în cazuri limitate, expres identificate de lege.

22 декабря 2020