Vreau sa cumpar apartament in bloc nefinalizat

1 сентября 2021 107

Buna ziua. Vreau sa cumpar de la o persoana fizica un apartament intr-un bloc in curs de constructie, 70% din lucrari sunt facute. E posibila vanzarea unui apartament care va fi dat in exploatare in vara 2022? Poate fi gajat de proprietar? Ce riscuri sunt daca cumpar acest apartament?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Ion, eu nu vă sfătui să mergiți la așa ceva, nimeni nu vă garantează, că în a. 2022 se v-a finaliza construcția, deinătorul apartamentului s-a lohanit și caută un alt lox, fiți atent, studiați compania de construcție ce prezintă și în cît ei sunt desponibili să finalizeze construcția,... mai detaliat ei pot să fie niște escroci.

2 сентября 2021