Vreau sa dau in judecata Registrul de stat

26 февраля 2019 40

Buna ziua. Am susținut examenele pentru permis pe 24 ianuarie 2019. Cand am fost sa-mi înregistrez examenele pe 25 ianuarie, mi s-a spus ca au indicat gresit calificativul, adica in loc de admis mi s-a pus respins. Mi-au spus ca vor scrie raport si o sa-l trimita la serverul central de pe Pușkin 42, iar eu sa vin peste 10 zile. Am fost peste 10, mi-au spus sa mai astept o săptămână, apoi inca o săptămână si tot asa. Pana la moment toti tac, nimeni nu-mi da nicio informatie. Ma poarta pe drumuri, de fiecare data cand ma duc la Registru, ei imi spun ca inca nu mi-au schimbat calificativul. Acum vreu sa ii dau in judecata. Din cauza lor nu pot pleca peste hotare si am perdut si lucru ca șofer. Daca ii dau in judecata si cer ca sa fie procesat dosarul meu in cel mai scurt timp pentru a obține permisul, pot sa am cistig de cauza si sa achite din contul lor toate taxele?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna, dreptul de a va adresa in judecata va apartine, totusi dvs., ziceti ca mergeti la ei si ii rugati sa faca ceva, poate mai bine sa faceti o sesizare oficiala in scris o inregistrati la ei, atunci ei obligatoriu vor reactiona, in copie puteti pune si Guvernul. Inaintarea unei... mai detaliat actiuni in judecata este o solutie dar cite odata nu e cea mai rapida si utila. Cele enuntate ar fi o solutie, dar dvs., decideti.

26 февраля 2019