Vreau sa divortez

28 октября 2018 79

Avem un copil minor de 3 ani. Ce sanse am sa ramana copilul cu mine? Am niste probe ca in timpul casniciei sotia m-a inselat cu alti barbati. Eu dispun de locuinta, dar sotia locuieste in chirie. Ambii avem serviciu.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

D-l Ion în primul rînd conform Codul de Familie, DVS înaintați o cerere în instanță, unde să indicați toate circumstanțele, cu anexarea video. Trebue să vă adresați la pretură la organul de tutelă, pentru a eși la fața locului să fie examintat condițiile de trai a copilui cum la... mai detaliat DVS așa și la soție, unde v-a fi întocmit un proces verbal, acesta documente trebue pentru instanță și vă garantez că copilul o să rămînă cu DVS.

29 октября 2018
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Să pornim de la premiza că șansele ambelor soți sunt egale, în vederea stabilirii domiciliului cu unul dintre aceștia.
Dacă unul dintre soți nu este de acord că copilul să rămînă cu celălalt soț după divorț, atunci urmează a găsi o soluție amiabilă de a clarifica problema, dacă nu sunt... mai detaliat șanse, urmează a înainta o acțiune în instanța de judecată, la care urmează a oferi probatoriul necesar privind faptul că condițiile de trai și dezvoltare a copilului și t mai bune anume cu d-stră și nu cu soția. Urmează a proba implicarea în viața acestuia, susținerea cît și afecțiunea. În asemenea caz veți înregistra cîștiga de cauză

29 октября 2018