Vreau sa iau copilul sa stea cu mine si nu stiu cum

5 сентября 2020 192

Buna ziua. Vreau sa va intreb cum pot sa-mi iau copilul de la sotia neoficiala. Fetita s-anascut putin timp in urma. Eu am tot ce trebuie pentru copil, iar mama ei nu are nimic - nici casa, nici masa, nici macar viza de resedinta.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca sunteți inregitrat drept tată in certificatul de naștere, aveti aceleasi drepturi fată de copil precum si mama.
Puteti apela la direcția pentru protecția copilului, daca nu se soluționează, atunci prin instanța de judecată puteți solicita respectarea drepturilor si obligarea de a va oferi dreptul la intrevederi si altele.

6 сентября 2020