Vreau să mă angajez în poliție

8 января 2021 144

Am 31 ani și as vrea să mă angajez în poliție. Am absolvit școala gimnazială de 9 clase, dar si 2 ani la o școală profesională. Cu aceste studii, ma pot angaja in politie?

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Iurie.

În dependență de funcția la care râvniți, este necesar un anumit nivel de studii.
Astfel, puteți consulta site-ul www.politia.md pentru a identifica ceva potrivit.

Aici puteți accesa condițiile generale pentru angajare: https://politia.md/sites/default/files/conditii_de_participare.pdf

Mult succes.

8 января 2021