Vreau sa ma intorc acasa, dar am dosar penal

25 ноября 2022 53

Buna ziua! Daca un cetatean al Republicii Moldova se afla in Rusia si este dat in cautare internationala, dar vrea sa se intoarca in Moldova, la care frontiera va fi retinut?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cel mai probabil la Frontiera Moldavă.

25 ноября 2022
  • Юрисконсульт

Buna Liudmila, da persoana datăosă fie reținută de Poliția de Frontieră,deoarece persoana esteinclusă în lista persoanelor date în căutare oficial. DVS n-ați indicat în baza căruia articola fost anunțat în căutare, adică ce infracțiune a săvârșit.

26 ноября 2022