Vreau să vând un apartament achitat în întregime, care nu a fost dat în exploatare

3 ноября 2020 244

Am cumpărat un apartament in construcție acum 4 ani. Încă nu este gata, dar eu l-am achitat în întregime pana la atapa de finisare. Îl pot vinde acum? Va rog, sfatuiti-ma cum sa-l vand, pentru că vreau sa plec și nu mai am nevoie de el.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Da, puteți să îl vindeți, dar, nu va fi o vînzare-cumpărare clasică, dar cesiunea contractului, în cazul în care proprietar încă figurează compania de construcție.

4 ноября 2020