За какой срок делается развод если дети взрослые и сколько будет стоить?

5 января 2022 103

Добрый день. Хочу подать на развод. Дети все взрослые. За какой срок он делается и сумма?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
dacă nu sunt obiecții pentru a divorța, mergeți la Starea civilă și depuneți ambii cerere, dacă nu greșesc e vorba de 30 zile;
Dacă unul dintre soți nu este de acord sau nu este în țară, atunci prin instanța de judecată, ca termen depinde la ce judecătorie este, instanțele de judecată... mai detaliat sunt supra încărcare, poate să dureze 2 luni poate și 6 luni.
Cît ține de preț, dacă vă adresați la Avocat, fiecare are propriile tarife, discutați cu acesta.

5 января 2022