2 contracte la un singur credit?

13 september 2022 118

Buna ziua. Am luat un credit in marime de 2.000 lei de la o companie de microfinanțare. Am intarziat cu achitarea in jur de jumatate de an, dupa care am fost informata ca trebuie sa mai achit suma de 16.680 pentru prestarea nu stiu caror servicii pe care nu le-am solicitat si pentru care nu am semnat nimic. Ce urmari pot fi daca rambursez imprumutul de 2.000 lei, dar refuz sa achit cealalta suma mentionata cu care nu sunt de acord? E posibil sa fie deschis un contract de prestari servicii fara ca eu sa semnez asa ceva sau macar sa fiu informata?

Jurist comments 1

  • Advocate trainee

Buna ziua
Puteti sa ma contactati (079877206) pentru a discuta cazul dvs. Sunt nevoie de mai multe detalii pentru a va indruma corect ce urmeaza sa faceti.

14 september 2022