A avut loc un proces de judecata, despre care nu am fost anuntata

02 december 2019 115

Buna ziua. A avut loc un proces de judecata, despre care nu am fost anuntata. Hotararea a fost pronuntata pe 14.05 2019, iar pe data de 02.12.2019 am aflat ca am avut judecata la Curtea de Apel. Dat fiind faptul ca nu am fost instiintata prin posta sau prin alte mijloace, pot sa contestez hotararea la Curtea Suprema de Justitie?

Jurist comments 7

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Da, aveti dreptul sa contestati o hotarire pe faptul ca nu ati fost citata legal.
Invocati ca temei de recurs articol 432 alineat (3) litera b) din Codul de Procedura Civila.

02 december 2019
Iulia Alexandru

Mulțumesc pentru răspuns

03 december 2019
Iulia Alexandru

Referitor la problema mea de mai sus, mai am o intrebare.A fost emisa o hotarare a Curtii de Apel,dar eu nu am primit la mana aceasta hotarare, desi dupa cate stiu hotararea trebuia sa fie expediata prin posta la adresa mea de domiciliu.Acuma ,cum pot sa fac rost de... mai detaliat aceasta ca sa vad ce si cum sa decis.Trebuie sa depun o cerere la Curtea de Apel ca sa o pot ridica? daca da,atunci ce trebuie sa fie scris in aceasta cerere sau este un model oarecare??

03 december 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Mergeti la Curtea de Apel, ei o sa va dea un model de cerere.
Sau cautati hotarirea pe instante.justice.md

03 december 2019
Iulia Alexandru

Multumesc.Si inca o intrebare.O sa am nevoie de o cerere de recurs pe care sa o depun la Curtea Suprema de Justitie.Cine poate sa-mi ofere asa serviciu si la ce pret?

03 december 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Puteti sa ma contactati la adresa de email office.potirniche@yahoo.com si discutam.
Sau accesati rubrica “Asistenta cu plata” din menu-ul principal al yavo.md

03 december 2019
Iulia Alexandru

merci...

04 december 2019