Abuz psihologic

16 september 2022 34

Buna ziua. Am fost plecata peste hotare si am facut cunostinta cu un barbat, care din spusele lui se afla in proces de divort si nu mai traia cu sotia. M-am intors acasa peste un an jumatate si am aflat ca barbatul mentionat m-a mintit. Sotia acestuia mi-a scris, iar copilul lui m-a numit nesimtita. Am incercat de nenumarate ori sa rup aceasta relatie, dar el ma ameninta si injoseste. El activeaza in politie, in Directia trafic de fiinte umane. De aceea, imi este frica sa apelez la politie. El m-a amenintat inclusiv cu moartea. De la stresul cauzat de aceasta ”relatie”, sunt nevoita sa iau medicamente. Imi este frica de el, nu mai am puteri si nu stiu ce sa fac. Am doi copii sa-i cresc si imi este frica si pentru siguranta lor. Imi puteti da vreun sfat? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Natalia.amenințările apărute în privința DVS sunt ficsate de de exemplu audio,video,înscrisuri sau în alt mod, dacă da DVS puteți încerca să aduceți la cunoștință Procuratura Generală pentru a vă asigura. DVS sunteți în drept să apelați la viberul de pe telefonul +37368669950 ți noi vom discuta.

16 september 2022